27 серпня 2020 року за підтримки німецько-українського проєкту «Learnopolis» відбувся ІІ етап конкурсного відбору лауреата премії «За інноваційне використання цифрових інструментів/ресурсів у навчальному процесі». Зважаючи на карантинні обмеження, захід відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи «ZOOM». Модерувала зустріч керівниця Центру маркетингу та розвитку Львівського університету Ольга Осередчук.
З вітальним словом до учасників відбору звернувся керівник німецько-українського проєкту «Learnopolis» Ніколай Тойфель, який висловив вдячність усім учасникам конкурсу, наголосивши на високій якості поданих заявок.
Упродовж заходу відбулося представлення та обговорення проєктів фіналістів, які окреслили свій досвід використання цифрових інструментів у навчальному процесі та поділилися механізмами, які застосовували в організації дистанційного навчання. Свої роботи презентували асистент кафедри початкової та дошкільної освіти Ігор Бущак, доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Ігор Катерняк, доцентка кафедри світової літератури Діана Мельник, доцент кафедри зарубiжної преси та інформації Юрій Мельник, доцентка кафедри біохімії Олена Стасик, доцент кафедри конституційного права Віталій Чорненький та завідувач кафедри програмування Сергій Ярошко.
Фінальним етапом відбору стало голосування, в рамках якого представники студентства обирали переможця шляхом таємного голосування за допомогою спеціальної форми. Згідно з умовами конкурсу, студенти оцінювали за 5-бальною шкалою кожен із проєктів відповідно до таких пунктів:
- проєкт (курс) демонструє інноваційне використання цифрових ресурсів у навчальному процесі;
- навчальний проєкт (курс) є логічним, дидактично обґрунтованим;
- вибір цифрових інструментів не є випадковим, а підпорядкований конкретній меті;
- у реалізації цього проєкту студент/студентка є активним учасником навчального процесу;
- проєкт є цікавим, креативним, відповідає засадам сучасної освіти і гідний подальшої реалізації у навчальному процесі.
Підсумовуючи проведення усіх етапів конкурсу, до присутніх звернувся проректор Університету з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський. Віталій Михайлович зазначив, що премія «За інноваційне використання цифрових інструментів/ресурсів у навчальному процесі» сьогодні є надзвичайно важливою. «Ми проводимо цей конкурс в час, коли світ фактично штовхає нас в обійми цифрових технологій і ми повинні розвиватися у галузі електронного навчання», – зазначив проректор. Віталій Михайлович подякував усім за участь у конкурсі і побажав кожному великого успіху й ентузіазму.
Найочікуванішим для всіх учасників стало оголошення результатів голосування, відтак керівник німецько-українського проєкту «Learnopolis» Ніколай Тойфель озвучив імена переможців. Почесне третє місце посів проєкт асистента кафедри початкової та дошкільної освіти Ігоря Бущака, на другій сходинці – робота доцентки кафедри світової літератури Діани Мельник, а переможне перше місце виборов проєкт доцента кафедри конституційного права Віталія Чорненького.
Відповідно до Положення про преміювання науково-педагогічних працівників за впровадження та використання інноваційних технологій в навчальному процесі, усі троє переможців отримають фінансову винагороду і пам’ятні подарунки.
Щиро вітаємо колег і бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії, натхнення до праці, втілення планів і задумів! Нехай усі Ваші творчі ініціативи зреалізуються, а Ваші наукові здобутки й надалі сприяють розвитку освіти і науки України та світу.