Рекомендації для викладачів

Запорукою успішної співпраці є спільні наукові інтереси. Тому намагайтесь налагодити контакти з колегами, які працюють у споріднених наукових галузях.

Перед початком контакту поцікавтеся, які наукові інтереси має Ваш потенційний партнер, яку інституцію представляє, які має наукові публікації і в яких країнах працював.

Спробуйте спрогнозувати, де б Ваші наукові інтереси могли перетнутися.

Підготуйте коротке резюме про вектори Вашої наукової діяльності, головні публікації, наукові стажування. Чітко окресліть Ваші побажання щодо можливої наукової співпраці. Не намагайтеся починати з грандіозних проектів.

Спробуйте запланувати перший робочий візит з гостьовою лекцією або для участі в науковій конференції.

Чітко і лаконічно викладіть своє бачення можливої співпраці. Доступно ознайомте з її головною метою і шляхами досягнення мети. Підготуйте короткий план спільних дій із конкретними датами заходів та форм звітності. Подумайте, хто б міг бути партнером такої співпраці.

– Якої фінансової підтримки потребує Ваш проєкт?

– Який термін його реалізації?

– У якому форматі мали б бути представлені результати проєкту?

Чітко розподіліть функції керівника/керівників та учасників проєкту, встановіть терміни виконання. Не забудьте запланувати робочі зустрічі під час реалізації проєкту. Не бійтеся ставити запитання – Ви повинні чітко розуміти свої завдання.

Не завадить ознайомитися з матеріалами подібних проєктів. Чужий досвід теж корисний! Дослухайтеся до альтернативних думок. У суперечках народжуються нові ідеї.

Доречно починати з невеликих проектів зі скромним фінансуванням. Їхня успішна реалізація стане для Вас сходинкою до наступних, більших проектів.

Намагайтеся викладати свої думки лаконічно і чітко структуровано. Ретельно готуйтесь до зустрічі з партнером. Зробіть необхідні нотатки з головними думками.

Будьте впевненими в собі і переконливими але не нав’язливими. Щирість у стосунках – обов’язковий елемент співпраці.

Будьте толерантними до незвичних для Вас поглядів на речі – Ви контактуєте з представником іншої культурної спільноти.

Рекомендації для студентів

Чітко сформулюйте ціль навчання за кордоном. Перш ніж братись до пошуків, визначте для себе основні критерії відбору: тип програми, її тривалість, профільне спрямування, країна тощо. Так Ви зможете відсіяти нерелевантні пропозиції та зосередитись на кількох програмах.

Ознайомтеся, які можливості відкриті. У цьому зокрема допоможе Міжнародний відділ нашого Університету. Значно простіше їхати до Університету, з яким вже налагоджене партнерство. Це зіграє Вам на руку при зарахуванні кредитів, і Ви зможете поспілкуватись з учасниками програми попередніх років, які без сумніву матимуть кілька хороших порад.

Складіть приблизний план навчання в закордонному Університеті. Поцікавтеся деталями програми, налаштуйте зворотній зв’язок, дізнайтеся про особливості Університету, які його сильні сторони, тощо. Ця інформація підсилить Ваш мотиваційний лист, продемонструє Вашу цілеспрямованість, покаже, що Ви маєте голову на плечах.

Збір документів – це клопіткий та довготривалий процес, тому не відкладаєте його на останній момент. Виділіть собі на це як мінімум місяць. Давайте постараємось уникнути сліз у коридорах, як це часто буває, коли пропускаєш дедлайн.

Коли звертаєтесь до викладача за рекомендацією, зверніть увагу на наступні моменти:

  • радимо обрати викладача, який добре Вас знає, в кого Ви маєте хорошу репутацію;
  • спеціалізація викладача має підходити до навчальної програми, на яку Ви подаєтесь;
  • визнання праць викладача в міжнародних академічних колах є перевагою.

Спробуйте подбати про плавний переїзд. Якщо не пощастило отримати кімнату в гуртожитку, завжди є можливість орендувати кімнату в спільній квартирі з іншими студентами.

Закордонні Університети послуговуються іншою системою навчання та оцінювання. Тут важливо не боятися задавати запитання і перепитувати. Ви самостійно несете відповідальність за своє навчання, тому маєте бути впевнені, що розумієте, як все працює.

Практичною порадою буде завести календар, щоб не пропустити дедлайнів для реєстрації на курси чи іспити.

Ви також зіткнетесь з іншою культурою навчання та викладання. Будьте відкритими до роботи в групах зі студентами з іншої культурної спільноти, навчіться дискутувати та аргументувати свою думку, спостерігайте за динамікою стосунків викладача і студентів.

Використайте свій шанс по максимуму. Поцікавтесь, як би Ви могли задіяти себе поза курсами. Можливо Вам би хотілось почати вчити нову іноземну мову, взяти участь в літній школі, або ж спробувати реалізувати власний проект – Університет підтримує активних та амбітних студентів.

Студентське середовище за кордоном є дуже інтернаціональним, зокрема, завдяки програмі ERASMUS. Скористайтеся можливістю долучитися до міжнародної спільноти та заведіть знайомства зі студентами з інших країн. Erasmus Student Network (ESN) чи International Office організовують безліч подій з цією метою. Великою популярністю користується програма Buddy (приятель), вона зводить іноземних студентів з місцевими і таким чином допомагає новоприбулим краще інтегруватись.

Будьте соціально активними. Для цього Університет зазвичай пропонує багато можливостей. Студентське самоврядування, наприклад, проводить різноманітні заходи: від вечорів сальси до походів в гори.

Навчання за кордоном – це чудовий спосіб пізнати іншу культуру і водночас краще зрозуміти свою. Тому будьте відкритими та намагайтеся подружитися з тамтешніми людьми.

Постарайтеся приїхати до міста перед початком навчання. Так Ви зможете без стресу подбати про всі формальності.

Навчання, звісно, має бути абсолютним пріоритетом, але не втрачайте можливості подорожувати. Подорож в сусіднє місто може зайняти один день, а запам’ятатись на все життя.

Формати обміну

Контакти Львівського національного університету імені Івана Франка

Для реалізації дистанційного навчання в Університеті, використовується онлайн середовище Електронного навчання розроблене на платформі MOODLE- автоматизована інформаційна система класу LMS (Learning Management System) – систем управління навчанням.

MOODLE надає можливість викладачу самостійно створювати дистанційний курс та управляти ним, контролювати доступ до своїх курсів, використовувати часові обмеження, створювати власні системи оцінювання знань, контролювати надсилання на перевірку виконаних студентами завдань, дозволяти або забороняти студентам перездавати контрольні завдання (проміжні або підсумкові – заліки, іспити) тощо.

Платформа MOODLE надає зручні засоби управління контентом і різні форми організації занять. Дистанційний курс може містити різні елементи: лекції, практичні завдання, форум, тощо. При цьому можна використовувати текст, презентації, таблиці, схеми, графіку, відеоматеріали, посилання в мережі Інтернет, допоміжні файли та інші матеріали. За результатами виконання студентами завдань викладач може виставляти оцінки та давати коментарі.

 

Увійти на Moodle ЛНУ ім. І. Франка

Створення курсу в системі Moodle

OneDrive/ Microsoft Teams: OneDrive – це персональне хмарне сховище, що входить до пакету онлайн-послуг Microsoft; оснащене стандартними функціями, як синхронізація з ПК, доступ до файлів з веб-браузера, співпраця тощо. Додатково OneDrive пропонує спеціально захищену папку-сейф для важливих файлів та послугу сканування документів.
Для проведення вебінарів та онлайн консультацій можна використовувати Miсrosoft Teams, доступ до якого мають всі працівники і студенти Університету, які користуються корпоративною поштою.

 

Інші:

Google Drive – цей хмарний сервіс особливо зручний для користувачів з обліковим записом Google; на одній платформі можна створювати нові документи, редагувати їх (за допомогою GoogleDocs) та зберігати на хмарі. Google Диск також пропонує всі стандартні послуги хмарних сервісів.

Dropbox – Сховище для файлів зі зручною категоризацією, щоб не гаяти часу на пошук. До пакету послуг Dropbox входять основні функції хмарного сховища, такі як синхронізація на різних пристроях, спільний доступ, а для бізнес-потреб Dropbox пропонує окремий план передплати.

Box – це хмарне сховище, що виділяється особливим захистом файлів та наявністю окремих рішень для різних інституцій: фінансових та урядових установ, вищих навчальних закладів, бізнес-компаній, тощо.

 

Google Classroom – безкоштовний веб-сервіс створений Google для навчальних закладів з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом.

Знайдіть партнерів по співпраці

Національний Еразмус+ Офіс в Україні (National Office Erasmus+ UA) – це контактний центр, що відповідає за поширення інформації про Програму ЄС ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти та її популяризацію, а також за посилення впливу міжнародного компоненту Програми через ефективне запровадження освітніх проєктів ЕРАЗМУС+ в Україні. (http://erasmusplus.org.ua/)

DAAD Україна – це Інформаційний центр Німецької служби академічних обмінів в Україні з головним офісом у Києві та з мережею лекторів у найбільших українських містах. DAAD є посередницькою організацією зовнішньої культурної, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи, а її діяльність далеко не обмежується стипендіальними програмами. З інформаційними центрами та представництвами у понад 60 країн DAAD являє собою світову мережу, центральний офіс якої знаходиться у Бонні. (https://www.daad-ukraine.org/uk/)

Представництво OeAD (Австрійської служби академічних обмінів) у Львові – це  інформаційний центр з питань наукової та дослідницької співпраці українських та австрійських навчальних закладів, який сприяє реалізації спільних проєктів у науковій та освітній сфері, а також надає консультації щодо отримання стипендій та дослідницьких грантів. (https://oead.at/de/nach-oesterreich/aussenstellen/lemberg/)

Campus France Ukraine підтримує та допомагає українським студентам на всіх етапах їхньої підготовки до навчання у Франції. Відділення по всій України, які працюють під егідою Французьких Альянсів, пропонують консультації щодо всіх питань пов’язаних з освітою у Франції та проводять заходи для розвитку наукового та університетського співробітництва між країнами. (https://www.ukraine.campusfrance.org/)

Французький Інститут в Україні (Institut Francais Ukraine) – це один із 150 французьких культурних закладів за кордоном, які підпорядковуються Міністерству Закордонних справ та Міжнародного розвитку Франції. Його місією є поширення французької мови та культури, а також налагодження довгострокових партнерських стосунків з українськими діячами у царинах освіти, науки, культури та творчості. (https://institutfrancais-ukraine.com/)

Британська Рада в Україні (British Counsil Ukraine) – це міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей. Інформаційні центри Британської Ради пропонують курси англійської мови та програми із навчання та професійного розвитку викладачів, проводять тести IELTS, організовують культурні події та єднають митців обох країн. А в освітній сфері Британська Рада прагне обміну досвідом та інноваціями, створює програми зокрема для зміцнення потенціалу університетів та лідерських компетенцій у студентів. (http://www.britishcouncil.org.ua/)

Програма iменi Фулбрайта в Українi (Fulbright Ukraine) – це програми міжнародних наукових обмінів, створена за підтримки уряду США. За час існування Програми в Україні – з 1992 року – понад 1000 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США та більше 700 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займались науковою працею. У Києві діє окремий Офіс Програми імені Фулбрайта. (https://fulbright.org.ua/uk/)

Американські Ради з міжнародної освіти в Україні (American Council for International Education) – це організація, яка займається культурними обмінами, програмами з вивчення мови та професійного розвитку, адмініструє та здійснює підтримку міжнародних стипендій для працівників сфери освіти та інших галузей, а також для студентів та учнів. До їх портфоліо належать зокрема проєкти по сприянню академічній доброчесності в Україні та формуванню академічній доброчесності в школі (https://saiup.org.ua/). (https://americancouncils.org.ua/)

Посольство США в Україні адмініструє декілька грантових програм, які надають допомогу бібліотекам, неурядовим організаціям та ЗМІ. Також на сторінці Посольства можна знайти інформацію щодо стипендіальних програм, наукових грантів, культурних обмінів тощо.

Mitacs Globalink – національна неприбуткова організація Канади, яка займається програмами для стажування та наукових досліджень в університетах під керівництвом канадських викладачів з різних наукових дисциплін. У програмах вже взяло участь 150 університетів України та 60 Канади. (http://www.mitacsua.org/)

Міжнародний Вишеградський Фонд (Visegrad Fund) – це донорська організація, заснована у 2000 році урядами країн Вишеградської групи (V4). За підтримки Фонду щорічно фінансуються проєкти, стипендії для студентів і науковців, та довготривале перебування для митців. Для громадян України важливими є такі ініціативи:

  • Гранти Visegrad+ на реалізацію проєктів у сфері освіти, культури, інновації, підприємництво тощо;
  • Вишеградська стипендійна програма для студентів та дослідників від рівня магістра,
  • Навчання в Open Society Archives – стипендійна програма для дослідницької роботи в Open Society Archivum (OSA) у Будапешті.

Уповноваженим представником Фонду в Україні є Посольство Чеської Республіки в Києві.

(https://www.visegradfund.org/, https://www.mzv.cz/kiev/uk/x2010_05_17/x2010_08_20_1/x2010_05_17/index.html)

Інформаційні центри Університет Марії Кюрі-Склодовської (УМКС) в Україні є офіційними представниками Університету, які надають інформаційний супровід щодо вступу на навчання до УМКС, поширюють європейські цінності в науці і культурі, організовують курси польської мови та проводять ознайомчі зустрічі в університетах та школах. Центри працюю у Львові, Хмельницькому і Рівному. (https://www.umcs.pl/uk/)

IREX – це неприбуткова організація, яка оперує у більш ніж ста країнах світу. В Україні IREX спрямовує свою діяльність на те, щоб зробити якісну освіту доступнішою та покращити адміністративні процеси у вищих навчальних закладах. IREX активно співпрацює з урядовими установами, ЗМІ, неурядовими організаціями та локальними громадами. (https://www.irex.org/region/europe-eurasia/ukraine)

Всесвітні студії (WorldWideStudies) — освітня грантова програма Фонду Віктора Пінчука, спрямована на формування нового покоління української професійної еліти. ЇЇ метою є розвиток міжнародного діалогу, обмін знаннями, практиками та передовим досвідом, що трансформується в реальні результати для України і світу.  https://worldwidestudies.org/about

Фонд Конрада Аденауера: Представництво в Україні (Konrad-Adenauer-Stiftung: Auslandsbüro Ukraine) підтримує політичні та економічні трансформації України та пропонує платформу для налагодження прямих контактів українських політиків з Німеччиною та Європою. З цією метою Фонд реалізовує проєкти, спрямовані на підтримку демократичного розвитку, побудову громадянського суспільства, ствердження вільних ЗМІ та консолідацію демократичних інститутів. Офіси Фонду знаходяться у Києві та Харкові. (https://www.kas.de/uk/web/ukraine)

Стипендіальний фонд Баварського центру вищої школи для Центральної, Східної та Південної Європи (BAYHOST) дбає про співпрацю між університетами Баварії та країн Центральної, Східної і Південної Європи, з метою створити міцну мережу вищих навчальних закладів, для обміну досвідом у науковій та освітній сферах. Також фонд надає стипендії для підтримки мобільності студентів та викладачів обох сторін. (https://www.uni-regensburg.de/bayhost/ukraine/index.html)

Український Вільний Університет – це приватний університет в Мюнхені, який є єдиним у світі вищим навчальним закладом поза межами України з українською мовою навчання. Університет складається з 3-ох факультетів: факультет державних та економічних наук, філософський факультет та факультет україністики. (https://www.ufu-muenchen.de/uk/university)

Коло випускників стипендіальної програми німецької економіки для України, які повернулися до України після стажування в Німеччині, відіграє важливу роль в укріплені «містка» між країнами.  (http://stipendienprogramm-ukraine.de/alumni/das-alumni-netzwerk/)

Канадсько-українська парламентська програма (Canada-Ukraine Parliamentary Program, CUPP) – це програма стажування у канадському парламенті, створена за підтримки української діаспори в Канаді. Вона дає можливість українським студентам дізнатися про принципи демократичного управління та роботу парламенту Канади.  (https://www.katedra.org/Page/Page/About)

Канадський інститут українських студій (Canadian Institute of Ukrainian Studies) – це один із найвідоміших центрів україністики за кордоном, який є невід’ємною частиною Факультету мистецтв Університету Альберти й активно сприяє співпраці уряду Канади з Україною. (https://www.ualberta.ca/canadian-institute-of-ukrainian-studies/index.html)

Міжнародний фонд Відродження є однією з найбільших благодійних фундацій в Україні, яку засновано з ціллю розвивати відкрите суспільство в Україні на основі демократичних цінностей. Фонд створює програми в напрямках розвитку громадянського суспільства, реформування системи охорони здоров’я, європейської інтеграції тощо. (https://www.irf.ua/)

Польський Інститут у Києві – це інструмент польської публічної дипломатії, покликаний дбати про репутацію Польщі, забезпечуючи польську присутність на міжнародних заходах, встановлюючи й підтримуючи контакти з іноземними партнерами у сферах культури, освіти, науки й громадського життя. (http://www.polinst.kyiv.ua/)

Польське національне агентство з питань академічного обміну реалізовує зокрема програми білатерального характеру, в яких Україна входить до числа партнерів. (https://nawa.gov.pl/en/)

Навчальні Тури до Польщі (Study tours to Poland) – це програма Польсько-американського фонду свободи, в рамках якої організуються навчальні візити до Польщі для осіб зі Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії, з метою презентації життя Польщі та Європейського Союзу, а також розвитку і зміцнення професійних та особистих контактів між її учасниками. Програма спрямована на студентів та професіоналів різних галузей і спеціальностей. (http://www.studytours.pl/uk/)

Академічна інформаційна агенція Словаччини (Slovak Academic Information Agency) – це неурядова неприбуткова організація, яка впроваджує програми та надає послуги, спрямовані на інтернаціоналізацію освіти та науки у Словаччині. (https://www.saia.sk/en)

Archimedes Foundation – це незалежний орган, створений урядом Естонії, з метою координації та реалізації різних міжнародних та національних програм та проєктів у галузі тренінгів, освіти та наукових досліджень. (https://archimedes.ee/)

Німецько-українське академічне товариство (Deutsch Ukrainische Akademische Gesellschaft) – це неприбуткова організація, яка з 2016-го року сприяє двосторонній та міжнародній академічній співпраці з Україною та підтримує її репутацію за кордоном. Товариство популяризує досягнення українських науковців, підтримує їх у кар’єрному зростанні та не стоїть осторонь наукових реформ в Україні. (https://ukrainet.eu/)

Асоціація випускників ВНЗ України та Німеччини (Alumni Netzwerk Deutschland-Ukraine) – це проєкт, який підтримує українських випускників у кар’єрному рості, щоб вони сприяли розвитку науки, економіки та громадянського суспільства в Україні. Для цього наукові центри у Львові, Києві, Харкові та Одесі проводять тренінги та семінари різного професійного спрямування на важливі суспільно-політичні теми, а також розвивають коло випускників ВНЗ України та Німеччини і у таких спосіб сприяють співпраці обох країн. (https://www.uni-wuerzburg.de/alumni/international/alumni-netzwerk-ukraine-deutschland/)

Союз українських студентів у Німеччині (Bund ukrainischer Studenen in Deutschland) – це організація, яка покликана об’єднати українських студентів Німеччини та підтримати їх у процесі інтеграції через регулярні зустрічі, організацію семінарів, конференцій, виставок та спільних поїздок. Також СУСН поширює інформацію про Україну, як у німецькому суспільстві загалом, так і між студентами німецьких вузів, де в пригоду стає тісна співпраця з різноманітними організаціями в Німеччині. http://www.sus-n.org/

Гумбольдт-Клуб в Україні – це громадська організація, яка об’єднує українських стипендіатів та лауреатів Фонду Александера фон Гумбольдта починаючи з 1981 року. Основною метою діяльності Клубу є встановлення та подальший розвиток наукових контактів між українськими вченими та їх німецькими колегами, підтримка молодих українських науковців та вдосконалення наукових досліджень. Гумбольдт-клуб Україна має тісні зв’язки з Гумбольдт-клубами інших країни та періодично проводить Гумбольдт-Колеги – інтердисциплінарні конференції. (http://humboldt.org.ua/club/)

Німецька асоціація україністів (Deutsche Assoziation der Ukrainisten) –  це незалежне об’єднання науковців і небайдужих, які досліджують теми, пов’язані з Україною.  Першочерговими цілями асоціації є розвиток наукових відносин України та Німеччини, та популяризація українських студій. Вона також  слугує інформаційною платформою для університетів і вищих шкіл, де викладають студії з україністики. (https://www.ukrainistik.de/)

France Alumni Ukraine – це соціальна платформа, що об’єднує міжнародних студентів, які пройшли через вищу французьку освіту. Через партнерство з ВНЗ та підприємствами платформа також допомагає зав’язати професійні контакти та спробувати свої шанси на французькому ринку праці. А стрічка новин дозволяє навіть на відстані слідкувати за життям Франції. (https://www.francealumni.fr/uk/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B0%D0%B4%D0%B0/oukraina)

Українське Фулбрайтівське Коло – це організація, що об’єднує випускників Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні, а також інших міжнародних програм. ЇЇ учасники поширюють західні академічні ідеали, популяризують сучасні дослідницько-викладацькі практики, підтримують ініціативи спрямовані на розбудову європейської України й реалізацію міжнародних академічних, освітніх, культурних та соціальних проєктів. (http://www.fulbrightcircle.org.ua/)

Наукове товариство ім. Тараса Шевченка (Shevchenko Scientific Society) – це академічна установа, історія якої сягає 1870-тих років – дати створення товариства у Львові. Сьогодні товариство має осередки по всьому світу, зокрема у Польщі, Словаччині, Франції, США, Канаді й Австралії. Свою діяльність товариство спрямовує на організацію наукових конференцій, видавництво наукових праць та енциклопедій, воно також видає гранти на навчання та дослідження та входить до інших міжнародних асоціацій. (http://shevchenko.org/, Львівський осередок: http://ntsh.org/)

Українська асоціація європейських студій (УАЄС) – загальнонаціональна неприбуткова організація, що має на меті об’єднання викладачів та фахівців у сфері європейських студій. Як член Світової асоціації європейських студій, УАЄС з 2006-го року розвинула мережу з більше двадцяти локальних осередків по Україні, та реалізує проєкти неформальної освіти в галузі євростудій та надає експертну підтримку євроінтеграційним процесам. (https://jmce.ukma.edu.ua/uk/uaes)

Українська асоціація викладачів і дослідників європейської інтеграції (Ukrainian Association of Professors and Researchers of European Integration) – асоціація  спрямовує свою діяльність на налагодження співпраці між викладачами і дослідниками європейських інтеграційних процесів на загальнодержавному рівні та  на популяризацію цієї тематики серед українського суспільства. З 2000 року асоціація є учасником програми імені Жана Монне в Україні (http://aprei.com.ua/about-us/about-the-programm/) й налагоджує співпрацю з країнами ЄС,  насамперед з країнами держав Східного Партнерства. (http://aprei.com.ua/)

Фінансування

Українською мовою

Prometheus – перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні.

EdEra – студія онлайн-освіти

«НА УРОК» – Вебінари для вчителів

Дія – цифрова освіта

 

Англійською мовою

edX

FutureLearn

Coursera

Німецька мова

Goethe Institut

 

Англійська мова

 

Французька мова

 

Польська мова

 

Іспанська мова

Open Educational Resources — OER — загальна назва для усіх освітніх засобів, до яких є повністю відкритий доступ завдяки безкоштовній ліцензії або переведення їх у суспільне надбання та створення доступу до таких ресурсів за допомогою інформаційних та комунікаційних технологій.

 

Бази даних

OER Commons

OER World Map

 

Інституційні репозитарії українських університетів

eKMAIR – електронний архів Національного університету «Києво-Могилянська академія»

ELARTU – Репозитарій Тернопільського національного технічного університету імені І. Пулюя

Електронний науковий архів НТБ НУ «Львівська політехніка»

eSSUIR – електронний архів Сумського державного університету

ELibUkr – Електронна бібліотека України

Електронний репозитарій публікацій Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького

 

Відкриті освітні ресурси у світі

Open Learn – Відкритий університет (Велика Британія)

MIT Open Courseware – Массачусетський технологічний інститут (США)

Free High School Science Texts – Університет Кейптауна (Південно-Африканська Республіка)

Як сформулювати проект?

Приклади успішних проектів

Українською мовою

Prometheus – перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні.

EdEra – студія онлайн-освіти

«НА УРОК» – Вебінари для вчителів

Дія – цифрова освіта

 

Англійською мовою

edX

FutureLearn

Coursera

Auch ohne eigene Finanzierung lassen sich kleinere Projekte realisieren

Eigenfinanzierung

Eigenmittel der Partner

Virtuelle Projekte