В проєкті “Learnopolis+” Байройтський університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, Донецький національний університет імені Василя Стуса і Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка об’єднує прагнення до підтримки цифрових компонентів в освітніх процесах і розвитку відповідних концепції та інструментів з огляду на потреби користувачів та університетів. Разом ми розроблятимемо масові відкриті онлайн-курс (MOOC) для підвищення кваліфікації викладачів на теми: “Міжнародна співпраця”, “Інклюзія” та “Створення медійних продуктів на уроках іноземних мов”. Створені курси буде опубліковано на найбільшій українській платформі для масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.org, яка налічує приблизно 1,8 мільйонів користувачів. Крім того, проєкт передбачає проведення літніх шкіл, організацію офіційних візитів між університетами-партнерами та заходи з підвищення кваліфікації. Сформовані структури, інтенсивний обмін знаннями і людські контакти стануть основою для подальшого поглиблення німецько-української співпраці.

Формування контактів і формати обміну

Спільний міжнародний освітній досвід

Як платформа для формування контактів і консультування ми підтримуємо дискурс та зміну перспектив у ділянці цифровізації освітнього процесу в міжнародному контексті. При цьому обмін відбуватиметься не лише між українськими та німецькими партнерами, але й на внутрішньоукраїнському рівні. Передбачено, зокрема, двосторонні візити та дискусійні заходи про якісну освіту, а також розбудову співпраці за допомогою соціальних мереж і подкастів.

Масові відкриті онлайн-курс

Підвищення кваліфікації для викладачів українських ЗВО

Серце нашого проєкту – це спільна розробка трьох безкоштовних україномовних масових відкритих онлайн-курсів (MOOC), які буде розміщено на платформі Prometheus.org.ua. Такі курси – це інноваційний інструмент, який дозволить надати широкий доступ до експертизи міжнаціонального консорціуму викладачам в Україні. Крім того, розробка таких курсів сприяє формуванню компетенції зі створення медійних продуктів та онлайн-освіти в університетах-партнерах, а також поглибленню обміну досвідом за відповідною тематикою і розбудові наявних мереж поза університетським середовищем.

Learnopolis - цифрові технології в сучасній освіті
Learnopolis - цифрові технології в сучасній освіті

Літні школи

До нових ідей попри різноманіття спеціальностей і кордони

Влітку 2022 та 2023 року Learnopolis+ об’єднає студентів з Німеччини та України в рамках інноваційного тижня та літніх шкіл. Ключовий аспект заходів – це робота міжнаціональних груп над прототипними рішеннями для викликів у ділянці “Інклюзія та цифровізація” і “Змішана мобільність”.