Серце нашого проєкту – це спільна розробка трьох безкоштовних україномовних масових відкритих онлайн-курсів (MOOC), які буде розміщено на платформі Prometheus.org.ua. Такі курси – це інноваційний інструмент, який дозволить надати широкий доступ до експертизи міжнаціонального консорціуму викладачам в Україні. Крім того, розробка таких курсів сприяє формуванню компетенції зі створення медійних продуктів та онлайн-освіти в університетах-партнерах, а також поглибленню обміну досвідом за відповідною тематикою і розбудові наявних мереж поза університетським середовищем.

Цілі та очікувані результати

Мобільні набори для створення медіапродукції

Мобільний набір для створення медіапродукції орієнтований на досвід відеоблогінга та подкаст-каналів, а також на той факт, що медіапродукція не лише у все більшій мірі споживається, але й створюється за допомогої смартфонів. За допомогою додаткових мікрофонів, кріплень, штативів для забезпечення стійкості та LED-ламп смартфони перетворюються на мобільні пристрої для створення медіапродукції. Кожному університету-партнеру в Україні залишається по 2 мобільні набори для створення медіапродукції, які після навчання можуть використовуватись зацікавленими викладачами.

Семінар-практикум “Створення масових відкритих онлайн-курсів”

Наші масові відкриті онлайн-курси представляють собою результат україно-німецької співпраці, яка об’єднує професійний досвід обох країн. Таким чином вони є не просто перекладом існуючих матеріалів на українську мову. 

Учасники проєкту отримають необхідні для створення курсів технічні та дидактичні навички під час семінару-практикуму в Байройтському університеті. Семінар проводять Радміла Сегол (КПІ ім. І. Сікорського, Prometheus.org.ua) та Сенді Вільке (Байройтський університет, BayreuthX on edX).

MOOC: Міжнародне співробітництво

Шеститижневий, україномовний масовий відкритий онлайн-курс надає викладачам та представникам адміністрації закладів вищої освіти необхідні компетентності, щоб пройти шлях від ідеї співпраці до успішної реалізації міжнародного проєкту. В якості експертів виступають як представники міжнародних організацій, що підтримують співпрацю, так і керівники успішних проєктів з усіх університетів-партнерів в Німеччині і Україні.

MOOC: Інклюзія у Вищій школі

Інклюзія є одним з ключових питань порядку денного ООН 2030, вагомим стовпом програми Erasmus+ та важливим майданчиком для розвитку українських університетів. Після шеститижневого, україномовного курсу викладачі та представники адміністрації закладів вищої освіти зможуть конструктивно враховувати специфічні потреби студентів з обмеженими можливостями та особливими освітніми потребами, а також орієнтуватись у зразкових прикладах інклюзивної відкритої освіти.

MOOC: Створення медіапродукту під час навчання німецької мови як іноземної та перекладу

Для студентів, які вивчають німецьку мову як іноземну та переклад, аудіовізуальний переклад як і створення медіапродукту є найбільш мотивуючими і
надзвичайно актуальними для їхньої подальшої професійної діяльності галузями.
Шеститижневий курс для викладачів німецької мови в університетах та школах орієнтований на концепт активного заняття з використанням медіа і розвиває їхні дидактичні та технічні здібності у цій сфері.