Як використати цифрові інструменти і ресурси з метою оптимізації навчального процесу?

В умовах повсякдення ми все частіше використовуємо цифрові інструменти. То чому б не зробити звичкою їхнє використання в університетському навчанні? Цифрові інструменти не лише можуть замінити чи розширити можливості аналогових, але й мають необхідний потенціал для ґрунтовних змін навчального процесу та можливості формувати завдання нового типу. Впровадження цифрових технологій вимагає не тільки ознайомлення з технічною складовою, але й дидактизації. З цією метою в рамках нашого проекту ми створюємо і тестуємо базовий курс використання цифрових інструментів, працюємо в німецько-українських тандемах над розробкою можливостей дисциплінарного використання цифрових технологій і надаємо консультації, якщо у Вас у планах налагодження німецько-української співпраці.

Як цифрові методи можуть покращити співпрацю німецьких і українських науковців та студентів?

Звісно, цифрові інструменти не можуть і не мають замінити безпосередній міжлюдський обмін, а також особисті враження та досвід під час роботи на місці. Втім, вони дають можливість налагодити і провадити інтенсивну та плідну співпрацю, незважаючи на просторову дистанцію. Learnopolis навчає і дає рекомендації щодо традиційних і цифрових питань міжнародної співпраці і має на меті генерацію імпульсів для подальшої розбудови німецько-українських проектів.

Які вимоги ставлять цифрове суспільство і ринок праці майбутнього перед університетами?

Ми переконані у тому, що сучасні і майбутні виклики вимагають від нас комплексних знань і гнучкості. Вже звичним стало явище, коли аналітики, програмісти і представники креативних професій разом шукають рішення і, отже, мають розмовляти спільною мовою. Йдеться не так про знання основ програмування, як про потрібне для співпраці загальне розуміння процесів і можливостей використання цифрових технологій. Тому Learnopolis має на меті не лише підтримку цифрового перевороту в обох Університетах, але й прагне сприяти цифровій трансформації суспільства і ринку праці.

Nicolai Teufel

Ніколай Тойфель
Керівник проекту

Байройтський університет

Алла Паславська

Алла Паславська
Співорганізатор проекту

Львівський національний університет ім. Івана Франка

Oksana Molderf

Оксана Мольдерф
Співорганізатор проекту

Львівський національний університет ім. Івана Франка

Юлія Коломієць

Юлія Коломієць
Асистент проекту

Байройтський університет

Зв'язатись з нами

Learnopolis.net – це спільний проект Байройтського університету і Львівського національного університету імені Івана Франка. Назва проекту неспроста пов’язана із латинською назвою міста Львова “Leopolis”. Симбіоз надзвичайно динамічної ІТ-індустрії з понад 20000 працівників і старовинного середмістя, що є частиною світової культурної спадщини, надихає до взаємного навчання. По інший бік – німецьке місто Байройт, яке відоме не лише завдяки чудовому Оперному театрові і щорічному фестивалю музики Р. Вагнера, але славу якого творить також Університет, який згідно з рейтингом Times Higher Education належить до найкращих молодих університетів світу. Чудова комбінація, чи не так?

Реалізація проекту відбувається за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) із коштів Федерального міністерства освіти і досліджень Німеччини (BMBF) в рамках програми “Підтримка інтернаціоналізації українських ВНЗ” із ключовим напрямом “Будуємо цифрове майбутнє разом”. Окрім щедрої фінансової підтримки, така кооперація дає можливості залучення широкої мережі різнопрофільних спеціалістів.

Партнери проекту

Останні прес-релізи