Бущак Ігор Миколайович проводить практичні заняття з навчального курсу «Теорія та методика фізичного виховання», а також координує самостійну роботу студентів освітнього ступеню бакалавр спеціальності “Дошкільна освіта” Факультету педагогічної освіти.
Особливість навчального курсу
На цьому курсі студент, який готується до роботи з дітьми дошкільного віку, навчається основних форм та методів роботи для фізичного виховання. Протягом проходження курсу студент дізнається як педагог дітей дошкільного віку може створити можливості для фізичного розвитку у групі закладу дошкільної освіти та у співпраці з сім’єю.
Використання цифрових технологій під час реалізації курсу
У своїй педагогічній діяльності Ігор Миколайович застосовує наступні технології:
- zoom та Teams – для проведення відеозанять, запрошення гостьових викладачів, та проведення занять у малих групах.
- Google Drive та One drive – для завантаження студентами виконаних завдань та зберігання матеріалів курсу.
- badges (на moodle) – формувальне оцінювання навчальних успіхів студентів (студенти отримують відзнаки за ту чи іншу активність – усі вони знаходяться на курсі).
- Діяльнісні модулі на moodle (тест, глосарій, депозитарій лінків, депозитарій матеріалів).
- Google Translate – для допомоги у перекладі ігор (Австралія), пошуку інформації про практики польських вчителів, приклади співпраці з сім’ями (спортивні гуртки, Німеччина).
- You Tube – для перегляду спортивних змагань для дітей.
- Padlet – онлайн підсумок занять та здача завдань.
- Pinterest – для формування студентського портфоліо.
- Flipgrid – платформа для запису відео відповідей та коментування текстом або відео, застосовується під час сесії для заочної форми навчання.
- Для проведення контролю під час дистанційного навчання, Ігор Миколайович запропонував студентам використовувати довільну форму фіксації власних спортивних результатів, які вони досягли протягом карантину (відео, аплікації, дані з фітнес браслетів, фото).
- Для студентів, які проходять педагогічну практику, Ігор Миколайович організував віртуальне консультативне середовище: бланки, рекомендації, інструкції, відповіді на часті запитання. Крім цього, проводяться онлайн консультації, створені стрім-канали із відео роботами студентів. У результаті практики студенти сформували е-портфоліо матеріалів та опанували навички розробки цифрових інструментів.
Переваги використання цифрових інструментів
Значною перевагою виявилась можливість підбору інструментів, які не потребували додаткових реєстрацій та тривалого вивчення.
Більшість завдань були прості, не вимагали тривалого часу на виконання (але вимагали теоретичної підготовки).
Дуже цікавим для студентів виявися проект здобування badgesвідзнак, що проводився у цифровому форматі на платформі Moodle.
Складнощі при застосуванні цифрових інструментів
Складність полягає в тому, що курс формувався у ході переходу до дистанційної форми навчання . Масивність була помітною, коли до курсу пізніше почали долучатися студенти заочної форми навчання, які не були знайомі зі структурою онлайн курсу. Для роз’яснення будови та принципу функціонування курсу знадобився деякий час.
Ідеї щодо вдосконалення курсу на майбутнє
Передусім варто організувати структуру та спростити навігацію.
Дистанційна та заочна форми мають мати термін здачі завдань.
Для того щоб проводити курс у форматі змішаного й дистанційного навчання не обов’язково використовувати різноманіття цифрових інструментів (це можуть бути і 2-4 інструменти).
Надалі активніше застосовувати платформу Moodle для навчання студентів заочної форми навчання.
У форматі дистанційної освіти вартувало б (навіть в рамках годин навантаження) проводити онлайн роботу у малих (5-6 осіб) групах (дискусії, здача інд,завдань, захист робіт).
У планах використовувати тести quiz на платформі moodle у навчальному, а не оцінювальному контексті.