Мельник Діана Миколаївна: історія світової літератури; німецька література; кінематографічні адаптації творів світової літератури

Мельник Діана Миколаївна проводить лекції з історії світової літератури, а також лекції та практичні заняття з курсу «Німецька література», спецкурсів з німецькомовних літератур та курс вільного вибору студента «Кінематографічні адаптації творів світової літератури» на факультеті іноземних мов для студентів освітнього ступеню бакалавр за спеціальностями: англо-український переклад, німецька та англійська мови та література.

 

Особливість навчального курсу

 

Методичні напрацювання, представлені на конкурс, стосувалися курсу «Історія світової літератури». Мета цього курсу полягає у формуванні розуміння розвитку світової літератури від її витоків до кінця ХХ століття. За час вивчення курсу студенти набувають знань про особливості формування літературних явищ кожної культурної епохи, про особливості кожного літературного напряму та його представників; набувають умінь аналітичного та креативного мислення, а також навичок публічних виступів.

 

Використання цифрових технологій під час реалізації курсу

 

З 1 вересня 2019 року Діана Миколаївна брала активну участь у розробці та впровадженні електронного ресурсу навчання Voice of Generation (app.lnu.edu.ua, uni-voice.com), який первинно мав спростити читання лекцій для великих потоків студентів. Перше завдання цього додатку було полегшити навантаження на голосові зв’язки лектора, а також дати можливість студентам слухати лекції у віддаленому режимі. Додаток передбачав трансляцію лекції на смартфони студентів, так, щоб вони мали змогу слухати її в навушниках, а лектор говорив у мікрофон свого смартфона, не напружуючи голос. Подальшим кроком було введення можливості запису лекції лектором (за його згоди), для того, щоб студенти могли прослухати лекцію повторно.

 

За ініціативи Діани Миколаївни в додаток увійшов також фунціонал для складання тестів та перевірки поточної успішності студентів, а також можливість довантажувати текстові файли, які б могли використовуватися студентами додатково при підготовці до модульних робіт та усного іспиту. На сьогодні додаток вдосконалений можливістю зворотнього зв’язку (чат), завантаження домашніх робіт, формування журналу успішності та відвідуваності, можливістю відеотрансляції лекції, проведення семінарських занять в режимі реального часу віддалено.

 

Додатково під час реалізації курсу Діана Миколаївна застосовує Zoom для запису відеолекцій, створених у програмі PowerPoint з супровідним начитуванням матеріалу лекції з ілюстраціям та поясненнями. Відео публікуються на закритому каналі у YouTube, де студенти мають змогу переглядати їх у зручний час. Після кожного тематичного блоку відеолекції студенти проходять тестовий контроль через додаток Voice of Generation (app.lnu.edu.ua), що дає змогу одразу оцінити засвоєний матеріал.

 

Переваги використання цифрових інструментів

 

Використання цифрових технологій має низку переваг, зокрема для лекційних курсів, де маємо справу з великими потоками студентів (100 осіб).  Передусім – автоматизований контроль, коли фактичні знання студентів можна перевірити у тестовому форматі. У такий спосіб звільняється час на більш ретельну підготовку до лекцій, можливість знайти цікавіший та кращий матеріал, а також продумати креативні завдання.

 

Щодо запису лекцій, то такі ресурси також мають перспективу застосування. У обставинах обмеженого часу лекцій та великого обсягу матеріалу, який студенти мають опанувати, записані лекції слугуватимуть опорним матеріалом, а на очних лекціях буде змога розширити та поглибити його.

 

Складнощі при застосуванні цифрових інструментів

 

Переведення лекцій лиш у цифровий формат не дає можливості очного спілкування зі студентами, що є також важливою складовою навчального процесу, особливо у галузі гуманітаристики. Не завжди під час тестової перевірки можна бути на сто відсотків впевненим, що студенти не вдаються до обману. А також тести не дають змоги повноцінно оцінити креативність та аналітичні здібності студентів.

 

Ідеї щодо вдосконалення курсу на майбутнє

 

У майбутньому планується створення більше додаткових відеоматеріалів, позаяк вони дають кращий результат, ніж аудіо-лекції. У такому випадку на очних лекціях було б більше можливостей подавати не фактичний матеріал, а формувати цілісне бачення у студентів тих чи інших літературних явищ на основі аналізу конкретних художніх текстів.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *