Панчишин Тарас Володимирович: Бізнес-аналітика засобами Excel та Office 365

Панчишин Тарас Володимирович викладає курс “Бізнес-аналітика засобами Excel та Office 365” на економічному факультеті для студентів освітнього ступеню бакалавр спеціальності “Економіка” та ін.

 

Особливість навчального курсу

 

Курс висвітлює нові функції і можливості інструментарію MS Excel, зокрема надбудов Power Query та Power Pivot, а також Power BI Desktop для завдань бізнес-аналітики, завдяки яким стало ще зручніше збирати та перетворювати дані, використовувати їх для створення інтерактивних звітів та дашбордів, систем аналітичних показників, красномовних діаграм та чудово оформлених візуалізацій.

Використання цифрових технологій під час реалізації курсу

 

Заняття з курсу відбуваються онлайн на платформі MS Teams.

Все навчально-методичне забезпечення завантажене на платформі Moodle.

На даній платформі викладачу зручно розміщувати матеріали лекцій, відеозаписи занять, вести Глосарій, проводити тестування, створювати та оцінювати практичні завдання, здійснювати поточний та підсумковий контроль успішності, повідомляти студентів про їхні результати навчання, встановлювати та контролювати терміни виконання завдань.

Вікторини на платформі Kahoot.it застосовуються для експрес перевірки рівня засвоєння лекційного матеріалу і для створення конкурентної боротьби між слухачами курсу.

Для наочної демонстрації практичного застосування набутих знань під час лекційних і практичних занять викладач зі студентами розглядають практичні кейси, використовуючи прикладну програму MS Excel та Power BI Desktop.

Корпоративна поштова скринька та Telegram-чат використовуються для спілкування зі студентами.

Хмарне середовище OneDrive та Google Диск застосовуються для зберігання виконаних завдань студентів, розміщення методично-навчального забезпечення та поширення серед слухачів.

 

Мобільний зв’язок використовуються для надання консультацій чи вирішення проблемних ситуацій у разі відсутності комунікацій на платформах Moodle та MS Teams.

Переваги використання цифрових інструментів

 

За допомогою цифрових інструментів вдалось розробити навчальний курс і забезпечити його освоєння он-лайн з використанням технологій електронного навчання платформ Moodle та MS Teams, оцифрованих лекцій, практичних кейсів, вікторин, глосаріїв, підсумкового контролю.

Складнощі при застосуванні цифрових інструментів

 

Виникають складнощі при запровадження культури дотримання дедлайнів слухачами під час виконання практичних завдань.

 

Не вдалося забезпечити слухачів необхідними ліцензіями програми MS Excel чи Office 365.

 

Складно забезпечити високий рівень зацікавленості студентів і відвідуваності занять онлайн.

Ідеї щодо вдосконалення курсу на майбутнє

 

Планується зробити можливим віддалений запуск програмного забезпечення на віртуальній машині для виконання практичних кейсів подібно до платформ Data Camp, Courséra чи Prometheus. Це зменшить відсоток студентів, що не мають змоги використовувати необхідне програмне забезпечення на своїх персональних комп’ютерах.

 

Пройти стажування у Сертифікованому центрі Microsoft для удосконалення та сертифікації курсу.

 

Створити практичні кейси для колективної роботи у групах для більш активної роботи слухачів.

 

————-

 

Презентацію до курсу можна переглянути за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *