Стасик Олена Георгіївна: Біологічна криміналістика: слідами злочинця

Стасик Олена Георгіївна проводить лекції та практичні заняття з навчального курсу «Біологічна криміналістика: слідами злочинця» на біологічному факультеті для студентів освітнього ступеню бакалавр. ДВВС “Біологічна криміналістика: слідами злочинця” є вибірковою дисципліною з циклу гуманітарної та соціально-економічної підготовки відповідно до навчальних планів для студентів ІІІ курсу.

 

Особливість навчального курсу

Курс “Біологічна кримінлістика: слідами злочинця” розроблено таким чином, щоб надати студентам знання, необхідні для розуміння сучасних уявлень про відновлення та аналіз таких біологічних доказів як кров, сперма, слина, волоски або кістки, що надає вкрай важливу інформацію при розслідуванні багатьох злочинів. У центрі уваги цієї дисципліни є розвиток навичок, необхідних для виявлення та забору біологічного матеріалу в місцях злочину, та його аналізу в лабораторії судово-медичної експертизи.

 

Використання цифрових технологій під час реалізації курсу

Для реалізації завдань ДВВС «Біологічна криміналістика: слідами злочинця» Олена Георгіївна використовує представлені на платформі Moodle:

 1. Презентації лекцій за ключовими темами, запропонованими до розгляду у рамках ДВВС.
 2. Перезентації та реферати доповідей студентів за темами, запропонованими для розгляду та обговорення на практичних заняттях.
 3. Електронні підручники та посібники, статті у фахових виданнях з криміналістичних технік і методик.
 4. Віодеоматеріали про сучасні методи, що застосовуються у криміналістичних дослідженнях.
 5. Онлайн тестування для оцінювання знань лекційного матеріалу, практичних робіт і самостійної роботи.

Крім цього, лекційний матеріал був представлений  також на платформі Zoom у формі онлайн лекцій.

Другою складовою ДВВС, є практичні заняття, що проводилися у форматі студентського турніру в онлайн режимі на платформі Zoom.

Для обговорення зі студентами питань, які виникали при вивченні лекційного матеріалу та підготовки до практичних занять використовувалася е-пошта.

 

Переваги використання цифрових інструментів

У контексті використання цифрових інструментів вдалося:

 1. Активізувати роботу студентів різних факультетів ЛНУ імені Івана Франка в системі дистанційного навчання Moodle.
 2. Забезпечити максимальний доступ до лекційного матеріалу, презентацій і доповідей за темами, винесеними на практичні заняття.
 3. Надати можливість швидко та оперативно знаходити необхідну для підготовки до доповідей та онлайн тестування інформацію з достовірних джерел, що використовуються для викладання криміналістичних дисциплін в університетах Європи та США.
 4. За допомогою переліку питань для контролю та самоконтролю звернути увагу студентів на ключові моменти лекцій і доповідей на практичних заняттях.
 5. Організувати роботу студентів у форматі командної діяльності, на противагу класичним підходам «кожний сам за себе».

 

Складнощі при застосуванні цифрових інструментів

 1. Важко налагодити ефективну комунікацію викладача зі студентами та студентів між собою за допомогою корпоративних поштових скриньок (№ залікової книжки@lnu.edu.ua), оскільки більшість студентів не використовують цей сервіс.
 2. Не вдалося уникнути недоброчесної поведінки деяких студентів, які за допомогою програм пошуку збігів зуміли пройти онлайн тест у Moodle досить швидко.

 

Ідеї щодо вдосконалення курсу на майбутнє

 1. Розшири тестову базу, доповниши її завданнями, що міститимуть графіки, схеми, рисунки у форматі JPG, що ускладнить можливість використання студентами програм пошуку збігів у текстових завданнях
 2. Створити відеобібліотеку з найкращими доповідями, опонуванням, рецензуванням і суддівством за участю студентських команд при проведенні практичних заняттях.
 3. Доповнити курс секціями «Форум» або «Чат» для окремих груп або команд студентів для покращення комунікації та полегшення підготовки до практичних занять.
 4. Створити доступний у Moodle опитувальник щодо якості викладання та інформативності ДВВС “Біологічна криміналістика: слідами злочинця” для студентів, які навчаються за різними напрямами підготовки.

Презентацію до курсу можна переглянути за посиланням:

БІОЛОГІЧНА КРИМІНАЛІСТИКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *